Bio

fuzzy2102 –  je indie popový písničkář z Litomyšle Richard Jan Müller.

V minulosti působil v brněnských kapelách Bratrstvo, Berlín a Park, následně spolupracoval s Petrem Mukem  na jeho albovém stejnojmenném debutu(1997) a  po té v pardubické indie rockové kapele The Partisan (Cecek Records: „16“, 2008; OK, 2010;  EP Market &TV, 2015).

Své debutové album MoonPop zkomponoval, zprodukoval, nahrál a nazpíval zcela sám. O mix a  konečný mastering se postaral mistr zvuku Petr Slezák. Stylově má hudba Fuzzyho nejblíže k indie popu s přesahy do rocku, indie folku, ale i electro popu, s prvky osmdesátkové new wave, ale třeba i k lo-fi. Melancholie v protikladu s existencionalismem současnosti jsou hlavní náměty možná hodně osobních, česky zpívaných,  textů autora. Album vznikalo během jara a léta 2015 a 14.9. oficiálně vychází v distribuci IndiesMG . Píseň Nikola je možné slyšet na ČR Radiu Wave a spolu s písní Romeo s Julií patří k nejhranějším písním  na nejnavštěvovanějším českém hudebním webu Bandzone.cz. Fuzzy2102 tak postoupil mezi top 100 (užší výběr) Mattoni Hvězda Internetu 2015. Písně  fuzzyho lze slyšet také v rádiích Rádio 1 (Velká sedma) a Proglas.

V únoru 2016  následně zrealizoval EP Kafka na nábřeží. Titulní píseň po několik týdnů(3) vedla  cz-sk hitparádu Velká sedma na Radiu 1 a také rádio Proglas zařazuje  některé písně Fuzzyho  do vysílání. Původně zamýšlený singl vznikl v lednu 2016 a měl obsahovat pouze dvě nové písně FUZZYho Kafka na nábřeží (text M.E.Müller) a Papírový město (FUZZY2102). (Kafka na nábřeží je píseň inspirovaná představou pocitů slavného pražského spisovatele při jeho imaginární procházce současnou Prahou. Papírový město je spíše temnější a tajemná osobní píseň autora inspirovaná stejnojmenným filmem)
Po oslovení tří zvukových producentů pak vznikla myšlenka, rozšířit původně singl ještě o remix písně Minuty z alba Moonpop (Moonpop Records, IndiesMG, 2015) a další remixy aktuálně nových dvou písní, ze kterých by si producenti sami vybrali. Píseň Minuty tak nejen dostala nový, neotřelý zvukový kabát, ale stále se zároveň i prvním duetem FUZZYho se zpěvačkou skupiny DIV I DED Veronikou Janoškovou, která se velmi úspěšně pohybuje ve vodách módního navrátivšího poprockového stylu 90.let tzv. “ shoegaze „. Oficiální mix nových písní a zvukovou supervizi nad EP měl opět  Petr Slezák. O remixy se postarali  Moimír Papalescu (Gun Dreams, Vanessa, The Nihilists, Magnetik…), Filip Helštýn (DIV I DED) a David Rambousek (FOMA).

Na  youtube.com je možné shlédnout dva oficiální videoklipy Fuzzyho k písním „Nikola“ a „Kafka na nábřeží“. Oba klipy vznikly ve spolupráci s Pájou Junkem (junekfilm.cz).

V září 2016 vydává singl Pokoj plný mraků (Moonpop Records/IndiesMG).  Singl  vznikal během léta 2016. Po debutovém albu Moonpop (září 2015, Moonpop Records/IndiesMG) a únorovém EP Kafka na nábřeží, se jedná o třetí vydaný nosič. Titulní písnička Pokoj plný mraků je, podle vyjádření autora, veselý popsong o smutných věcech. Hudbu k titulní písni, aranž a produkci obstaral Fuzzy2102 jako obvykle sám, text napsal M.E.Müller (se kterým autor spolupracoval již na EP Kafka na nábřeží).
Druhá písnička singlu, The Sound of Silence, je chápána spíše jako zvláštní bonus. Jednak je to dáno tím, že  se nejedná o vlastní  autorskou píseň, coververzi slavné písně Paula Simona z roku 1965 (proslavenou dvojicí Paul Simon & Art Garfunkel), jednak zde můžememe slyšet i dívčí vokál v podání  Gabriely Věrtelářové a píseň je samozřejmě v angličtině. Přesto má písnička typicky fuzzyovskou melancholickou náladu a atmosféru.

Druhé album s názvem Moonfactory vycházející 4.9.2017 v Cd a digi verzi u labelu Červený kůň. Obsahuje deset písní. Najdeme zde  písně i ze dvou předchozích singlů z r. 2016 (Kafka na nábřeží, Pokoj plný mraků, které oba zabodovaly na některých rádiích) a písně nové,  vznikající během jara 2017. Stejně jako na prvním albu Moonpop (Moonpop Records/IndiesMG 2015) jeho hudba vstřebává různé hudební styly. Nejblíže má k současnému indie popu a  rocku, ale je zde cítit i zřejmý vliv  britských kytarovek devadesátých let a synthpopové scény 80. let  Stejně jako na prvním albu i zde má hudba lehký nádech melancholie a důraz na silné melodické motivy. Vlastní tvorba, která je výhradně v češtině, je zpestřena  texty od m.e.müllera, se kterým Fuzzy2102 spolupracoval již na prvním albu. Celé album nahrál a nazpíval fuzzy2102 opět sám ve svém domácím studiu. Mix a mastering provedl Petr Slezák. Singlová písnička Fabrika z tohoto alba  po 4 týdny byl na 1. místě hitparády Velká sedma na Rádiu 1. Stala se tak 3.nejhranější písní v celoroční hitparádě R1. Nový aktuální videoklip k této písní je nyní k vidění na youtube a opět vznikal ve spolupráci s Junekfilm.

Koncertně Fuzzy2102 vystupuje v triu s bubeníkem Braněm Štefančou a baskytaristou JanemVystrčilem, nebo pouze sólově (zpěv & kytara) v komorní recitálové podobě.

Z tisku